Sidonnaisuusrekisteri

Alavieska

Nimi Luottamus- tai virkatehtävä Ilmoitettu Muokattu
Hannus Jani Tekninen lautakunta varajäsen 12.10.2021 16.03.2022
Havisto Janne Kunnanhallitus jäsen, henkilöstöjaosto vpj, kunnanvaltuutettu, Alavieskan asunnot oy hallituksen jäsen, perus palvelu kuntayhtymä Kallion yhtymä kokous edustaja, 02.11.2021 16.03.2022
Huhtala Lauri Sivistys-ja hyvinvointilautakunta varapuheenjohtaja 22.02.2022 16.03.2022
Häggman Tuomas Tekninen lautakunta esittelijä 07.11.2017 07.06.2021
Isokääntä Marja Kunnanhallitus jäsen 01.11.2021 16.03.2022
Jutila Eija Keskusvaalilautakunta pj 25.10.2021 16.03.2022
Jutila Maarit Valtuuston vaalilautakunta pj 26.10.2021 16.03.2022
Jääskelä Lauri Tekninen lautakunta pj, Kunnanhallitus varajäsen 05.12.2021 16.03.2022
Kivimaa Lea Tekninen lautakunta varajäsen 17.02.2022 16.03.2022
Kivimaa Päivi Sivustys- ja hyvinvointilautakunnan jäsen 06.11.2021 16.03.2022
Kähtävä Simo Tekninen lautakunta jäsen 01.11.2021 16.03.2022
Laakso Ossi Tekninen johtaja 26.09.2022 26.09.2022
Luonuansuu Matti Tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja 03.11.2021 16.03.2022
Malinen Mikko Kunnanhallituksen varajäsen 12.10.2021 16.03.2022
Malinen Heikki Kunnanhallitus varajäsen, tekninen lautakunta varajäsen 11.11.2021 16.03.2022
Mattila Tapio Kunnanhallitus pj, henkilöstöjaosto pj 11.10.2021 16.03.2022
Nissilä Sanna Kunnanhallituksen varajäsen 21.02.2022 16.03.2022
Nyman Jaana Tekninen lautakunta jäsen 17.02.2022 16.03.2022
Pehkonen Jarkko Kunnanvaltuuston 1 varapuheenjohtaja, tekninen lautakunta varajäsen 14.10.2021 16.03.2022
Pentti Kari Kunnanjohtaja 21.04.2022 21.04.2022
Pudas Katja Tekninen lautakunta varajäsen 25.10.2021 16.03.2022
Rajala-Ruskela Riikka Kunnanvaltuuston puheenjohtaja 25.10.2021 16.03.2022
Rinta-Jouppi Meeri Sivistys-ja hyvinvointilautakunta puheenjohtaja 12.10.2021 16.03.2022
Siitonen Sakari Tarkastuslautakunnan puheenjohtaja 13.10.2021 16.03.2022
Simi Olavi Tekninen lautakunta jäsen 11.12.2021 16.03.2022
Simonen Niina Kunnanhallitus jäsen 30.10.2021 16.03.2022
Sipilä Annikki Kunnanhallitus jäsen, Tekninen lautakunta varajäsen 11.11.2021 16.03.2022
Säkkinen Tuulia Sivistys- ja hyvinvointijohtaja 25.11.2021 16.03.2022
Takkunen Antti Kunanhallituksen jäsen, Tekninen lautakunta khall edustaja 15.10.2021 16.03.2022
Vähäkangas Jouni Keskusvaalilautakunnan varapuheenjohtaja 01.11.2021 16.03.2022
Väärakoski Terhi Kunnanhallituksen varajäsen 25.11.2021 16.03.2022
Vääräkoski Jyrki Kunnanvaltuuston 2 varapuheenjohtaja 26.10.2021 16.03.2022